Shockwave Trophy Case

2018  2017  2016  2015  2014  2013

2018 Shockwave 12B Johnson

Coaches: Craig Johnson, Hector Zuno
Players: Shelby Apostolo, Jasmin Duong, Ashley Frietas, Katie Grant, McKenna Johnson, Celeste Leon, Becca Quinn, Grace Townsend, Geets Vaidya, Justine Valdivia, Linda Zuno

     
  

  • 2nd Place 12U Division, Pleasanton Summer Classic, July 1 2018, Pleasanton CA
  • 2nd Place 12B Field of Dreams, July 15, Pleasant Hill CA
2018 Shockwave 12C Wurfer/Bliss

Coaches: Dave Wurfer, Mike Bliss, Eddie Sanchez, Louis Guerra
Players: Kira Adams, Bella Bliss, Samantha Elarde, Mia Gonzalez, Jasmine Guerra, Julia Johnsen, Leela Menon, Sae Nakamura, Lilly Prion, Alexia Sanchez, Lilly Stephanos, Deni Wurfer, Rory Yau

  

  • 2nd Place 12U Division, Twister Classic, June 10 2018, San Jose CA
  • 1st Place 12U Bronze Division, Strawberry Jam, July 22 2018, Watsonville CA
2018 Shockwave 10B Herrera

Coaches: Tommy Herrera, John Butler, Robert Hagan, Eli Manjarrez
Players: Zoe Aguilar, Sami Bianchi, Makaila Butler, Jiyah Caban, Daphne Emmert, Cierra Hagan, Sydney Hansen, Serena Herrera, Peyton Hui, Natalie Kim, Annika Manjarrez, Kelsy Mock, Lizet Salinas, Courtney Smith, Ellmena Tanner-Street, Avana Vangipuram

  

  • 2nd Place 10U, Bagby Classic, June 18 2018, West Valley (San Jose) CA
  • 2nd Place 10uC, USSSA Cal State Championship, July 1 2018, Hayward CA
    1st Place 10u Silver Division, Blast By The Bay, July 7 2018, Soquel, CA
2018 Shockwave 8C Blue Placencia

Coaches: Danny Placencia, Daniel Sanchez, Teresa Lopez, Cortney Mase, Juan Salinas
Players: Natalie Baker, Tara Bryson, Camila Castorena, Nathalie Devert, Charlene Hiek, Lilly Markines, Makayla Mase, Emma Placencia, Brooke Rivera, Emma Salinas, Ileyah Sanchez, McKenzie Smith, Hannah Woo

     
      

  • 1st Place 8u Gold Division, Jan Macpherson Memorial, May 27 2018, San Carlos CA
  • 1st Place 8u Division, Butterfly Classic, June 3 2018, Campbell CA
  • 1st Place 8U Division, Petaluma Father’s Day, June 15 2018, Petaluma CA
  • 3rd Place 8u, NorCal Championships, June 22 2018, Hayward CA
  • 1st Place 8u Gold Bracket, Wess Jones Memorial, July 8, San Jose CA
  • 10th Place 8U, California State Games, July 14, San Diego CA
2018 Shockwave 8C Grey Cossey

Coaches:  Jon Cossey, Randi Andersen, Stephanie Estrada, Tony Phillips
Players: Shayna Andersen, Alexandria Banegas, Evelyn Carter, Evelyn Chan, Payden Cossey, Parker Cossey, Kailaya Estrada, Sarah Fuller, Christine Gatus, Sreenika Jaini, Ira Muchandikar, Brooklynne White, Maya Yatziv

  • 2nd Place 8U Silver Division, Bagby Classic, June 18 2018, West Valley (San Jose) CA
2018 Quakes 14B Hu

Coaches: Dave Hu, Oscar Bolanos, Vince Lee, Chris Oswald
Players: Anne Hu, Katie Lee, Allie McAuliffe, Molly Mobley, Evan Liu, Gabriela Bolanos, Elise Oswald, Sarah Yung, Rachel Clark, Maddie Muir, Nikki Pappas, Isabel Iwano

      
      

  • 2nd Place 14U Division, Manzanita Mayhem, June 10 2018, Prunedale CA
  • 1st Place 14U Division, Pleasanton Summer Classic, July 1 2018, Pleasanton CA
  • 2nd Place 14U Silver Division, Strawberry Jam, July 22 2018, Watsonville CA
2018 Quakes 14B Perry

Coaches: Jeff Perry, Ryan Chow, Darren Shintani
Players: Dana Perry, Katy Perry, Lauren Shintani, Parnia Ayoubi, Niti Bajaria, Naomi Chow, Isabella Grippo, Vishma Raj, Olivia Helsing, Jackie Walsh, Kate Theobald, Jessica Mayder

  • 2nd Place 14U Gold Division, Strawberry Jam, July 22 2018, Watsonville CA